Tıkla AraWhatsapp

Sokakta halı yıkama cezası

Sokakta Halı Yıkama Cezası Sokakta Halı Yıkama Cezası Ne Kadar?

Sokakta halı yıkama cezası günümüzde çok yaygın olarak zabıtalar tarafından uygulanmaya başlanmıştır. Büyükşehir ve ilçe meclisleri kararı ile sokakta halı yıkama yasaklanmıştır. Küresel ısınma, deterjanlı suların asfalt zemini bozması, ağaçların kurumasına neden olması ve aşırı gereksiz su kullanımının önüne geçebilmek için bu kararlar alınmıştır. Özellikle yaz aylarında sokak ortasında halı yıkama yapanlar artık para cezası ödemek zorunda kalacaklardır.

Sokakta halı yıkama şikayet

Sokakta halı yıkama şikayetlerinizi ilçe belediyelerin beyaz masalarına yada direk olarak zabıtaya bildire bilirsiniz. Eğer ki şikayette bulunmanıza rağmen gerekli cezai işlem uygulanmamış ise Avrupa yakası zabıta müdürlüğünün 0212 521 31 00 nolu telefonunu araya bilirsiniz. Ayrıca Kale halı yıkama olarak sizlere tavsiyemiz, sosyal medya üzerinden ilçe belediyelerinin hesaplarına fotoğraflı başvuruda buluna bilirsiniz. Bu sizlere çok daha hızlı ve kesin çözüm sunacaktır. Artık resmi sosyal medya hesapları hızlı bir şekilde dikkate alınmaktadır.

Balkonda halı yıkamak yasak mı?

Balkonda halı yıkama yasak mı sorusu gerçek anlamda şehir hayatı içinde sorulmayacak bir soru olarak karşımıza çıkması gerekirken maalesef köy hayatından şehir hayatına geçişlerde böyle sorunlar ile karşı karşıya kalına bilinmektedir. İstanbul Büyük şehir 2008 yılında çıkarmış olduğu yönetmelik ile balkonda halı yıkama yasaklanmıştır. Balkonda yıkanan halının suyu alt komşunuzun balkonunu ve camlarını kirletmekte olup genel görüntü itibari ile de problem oluşturmaktadır. Bu tür problemlerde yapmanız gereken zabıta müdürlüklerini aramanızdır. Aynı zamanda bina yöneticiniz ile de iletişime geçerek sorunun çözümü için yardım talep edebilirsiniz. Ve Kale halı yıkama olarak sizlere en büyük tavsiyemiz apartman toplantılarında bu konularda ortak kararlar alınmasıdır.

Balkonda Halı silkeleme ve Asma Cezası

Balkonda halı silkeleme ve ıslak halıların asılması durumlarında para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aynı zamanda komşuluk hukukuna da uymayan bir davranış olup apartman içerisinde istenmeyen daire sahibi olmanıza neden olacaktır. Eğer ki komşunuz halılarını balkonuna asıyor ve size rahatsızlık veriyorsa bunu belediye ye bildirerek uyarılmalarını ve ceza almalarını sağlaya bilirsiniz. Medeni bir toplum içerisinde yapılmaması gereken bir davranışı sergileyenler için ceza yaptırımı doğru bir seçenek olarak görünmektedir.

Balkonda Halı silkeleme ve Asma Cezası

Balkonda Halı silkeleme ve Asma Cezası Nedir

Halı Yıkama Fabrikalarının Avantajları

Evde veya balkonda halı yıkamanın çok avantajlı olduğunu düşünüyoruz ama gerçek anlamda halılarınızı fabrikada yıkatmanız sizlerin açısından çok daha uygun maliyet ortaya çıkartacaklardır.

 1. Daha ekonomik maliyet oluşturması.
 2. Teknolojik makineler ile daha etkili yıkama.
 3. Kurutma işlemlerinin yapılıyor olması.
 4. Sizleri büyük bir yorgunluktan kurtarıyor.
 5. Yasaklar nedeni ile ceza almanızın önüne geçiyor.
 6. Halılarınız herhangi bir olumsuzluk için sigortalıdır.

En Uygun Fiyata Halı Yıkama Firmaları

En uygun fiyata halı yıkama firmaları arayışınız sizler için avantajlı bir arayış olsa da bu işin standart rakamları altında hizmet veren işletmelerden uzak durmanızı tavsiye etmekteyiz. Merdiven altı olarak nitelendirdiğimiz bu tür işletmeler, yıkama rakamlarını düşük tutarak sizlerden halıları toplayıp hijyenik olmayan ortamlarda makinesiz olarak yada havuz yöntemi ile yıkamaktadır. Kale halı yıkama fabrikası olarak son teknoloji makine sistemleri ile halılarınızı kendi halılarımız gibi görerek yıkama ve kurutma işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Halıdaki Lekelere Son Veriyoruz

Halı üzerinde oluşan çay lekesi, kahve lekesi, oje lekesi gibi oluşan tüm lekeler için lokal özel uygulamalar ile çözüm üretmekteyiz. Leke oluşan halılarınız uzman ekiplerimiz tarafından gerekli incelemeler yapılarak uygulanma için karışım hazırlanmaktadır. Ve bu karışımlar işinin ehli personellerimiz tarafından uygulanmaktadır.

Kale Halı Yıkama Hizmetleri

Kale halı yıkama hizmetleri sadece halı yıkama ile sınırlı değildir. Sizlere yıkama konusunda bir çok alternatif sunmaktayız.

 • Yorgan yıkama
 • Battaniye yıkama
 • Stor ve Zebra perde yıkama
 • Yerinde halı ve koltuk yıkama
 • Yerinde yatak yıkama
 • İpek, Step ve el halısı yıkama

Kale halı yıkama olarak yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm hizmetlerde sizlere hizmet ve kalite garantisi vermekteyiz. Sorunsuz bir hizmeti güvenilir bir firmadan almak istiyorsanız 0212 909 36 28 nolu telefonumuzdan bizlere ulaşa bilirsiniz. kalehaliyikama.com web sitemiz üzerinden fabrikamız hakkında haber ve kampanyaları takip edebilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...