Tıkla Ara+902128751000

Overlok Nedir? Nasıl Yapılır?

Overlok nedir konusunu kısaca açıklamak gerekirse, giysi, örgü kazak, halı ve kilimlerin kenarlarında bulunan saçak ve püskülümsü kumaş veya iplik parçalarının kapatılması işlemidir. Bu işlem için özel makineler kullanılır. Bazen ince yapılı kumaşlarda bu işlemi el ile yapmak mümkün olmaktadır. Terziler veya ev hanımları makine olmadığında bu işlemi ince kumaşları sürfüle yöntemiyle ellerinde de yapmaktadırlar.

Overlok Nasıl Yapılır?

Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Esenyurt, Bahçeşehir ilçelerinde overlokçu arıyorsanız Kale halı yıkama fabrikamız hizmetinizdedir.

Elde Overlok(Sürfüle) İşlemi Nasıl Yapılır?

Bu iş el ile yapıldığında sürfüle işlemi de denilmektedir. El ile bu işlem halı, kilim gibi kalın kumaşlı veya kalın dokumalı eşyalara yapılamamaktadır. Kumaş veya halı kenarı düzeltme işlemini yapmak için öncelikle kumaşın kenarı düz bir şekilde kesilmelidir. Kesilen bu parçayla asıl parça olan kumaşın kesik kısmı alttan ve üstten olacak şekilde kaplanmalıdır. Daha sonra düz, zikzak veya çapraz dikiş tekniğiyle kaplanan kumaş asıl kumaşın üzerine dikilir.

Saçak düzeltme işlemi genellikle penye ve giyim ürünlerine uygulanır. Saçaklarında düzenleme yapılmamış olan bir kumaş veya giyim ürününün overloksuz olduğu hemen anlaşılır. Overloksuz bir kumaşın kenarları saçak saçak ve bölük pörçük bir görünüme sahiptir.

Halı Ve Kilim Saçaklarına

Halı ve kilim gibi ürünlerinize saçak düzenleme veya kenar düzenleme yaptırmak için firmamıza ulaşabilirsiniz. Yıllardır halı yıkama alanında vermiş olduğumuz hizmetlerle beğeni toplayan bir firmayız. Kale Halı Yıkama firması olarak vermiş olduğumuz her hizmetimizde güvenilirlik ve müşteri memnuniyeti ilkesini benimseyen yapımızla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Halı ve kilimlerin saçak tamirleri firmamız tarafından uzman ustalarımız eşliğinde çözüme kavuşturulmaktadır. Saçak örme ve saçakların özenli yıkaması için firmamız ile iletişime geçe bilirsiniz.

Halı yıkama işlerimizde halılarınızın kenarlarındaki saçak veya deformeleri yok etmekte ve kısa sürede işlemlerinizi tamamlamaktayız. Halı kenarı düzenleme işlerimizde halılarınızın kalite ve iplik özelliğine uygun kumaşlar kullanmakta ve ipliğini halınızın renk ve kumaş özelliğine uygun olarak seçmekteyiz.

Halı Ve Kilim Kenarları Temizlenmesi Nasıl Yapılır?

Firmamız, halı ve kilim saçaklarına kenar temizleme işlemi yapmaktadır. İşlemlerimiz bu işleme özel makine ile yapılmakta, halılarınıza hiçbir zarar vermemektedir. Bu işin yapımı için öncelikle halınızın kenarlarının saçak veya püsküllenmesini önleyecek kalınlıkta, halınızın kalınlığına ve halınızın rengine uygun olan kumaş seçimini yapmaktayız. Daha sonra uygun olan dikiş yöntemiyle halılarınızın kenarlarını kaplamaktayız. Kenar düzenleme yaptığımız halınızı yıllarca sorunsuz olarak kullanabilir, halılarınızı yepyeni hale getirebilirsiniz.

Beylikdüzü Halı Yıkama firması olarak özellikle ilçemiz ve semtleri olan Yakuplu, Kavaklı, Gürpınar ve Beykent için aynı gün ücretsiz servis hizmeti sağlıyoruz.

Overlok Yapılması Ne İşe Yarar?

Halı ve kilimlere saçak kapatma yapımı işlerimizde halılarınıza zarar vermeden dikim işleriniz gerçekleştirilir. Evinizde kullandığınız halılarınızın kenarlarını overlok yaptığımızda halılarınızın deforme olan kısımları da kapatılabilmekte ve bu sayede eski görüntüsünden kurtulmaktadır. Firmamızdan yıpranmış veya kenarları eskimiş olan halılarınız için güven içinde hizmet alabilirsiniz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*