Tıkla AraWhatsapp

Mimarsinan Halı Yıkama

Önceleri halı yıkama pek zordu. Halıların yıkanması daha belki bir ay önceden planlanırdı. Yıkanacak halılar belirlenir, en önemlisi de yıkanacak yerin belirlenmesiydi. Bu belki de en zor kısımdı yıkayacak yeri bulduk belki ama bir de hava koşullarının uygun olması gerekirdi.

Mimarsinan halı yıkama

Mimarsinan halı yıkama

Halıların yıkanmasına ta sabahtan başlanır akşama kadar da sürebilirdi. O kadar zahmetli bir işti ki ertesi günü yorgunluktan kendinize gelemezdiniz. Kollar, eller yara bere içerisinde olurdu. Tek başına yıkaması ise zaten umulmazdı. Konu, komşu, akrabalar çağırılırdı yardım için. Bir de onlara mahcup olunurdu. Her biri de ayrı bir dertti anlaşıldığı gibi. Yıkaması ayrı bir dert, kurutması ayrı bir dertti. Bir halının kuruması günleri, hava şartları kötü olursa haftaları alabilirdi. Kurutacak yeri bulmakta bunun cabası. Eve taşınması ise ayrı bir dertti. Bir halıyı tek başına taşımak zordur. Bir de eski zamanın halılarını siz düşünün. El dokuması ile yapılmış o halılar ne kadar da ağırdı. İşte böyle bir devirden günümüze gelindi. Mimarsinan halı yıkama fabrikası ile bu zahmetli iş maziye kazındı. Artık elimizi hiç sürmemize, onca şeyi düşünmemize gerek kalmadı.

Mimarsinan halı yıkama Fabrikası

Mimarsinan halı yıkama Fabrikası

Mimarsinan halı yıkama fabrikası sayesinde komşularımıza mahcup olmak, onları yorup üzülmek gibi bir derdimiz de kalmadı. Yeni yöntemler ile kapıdan alıp halılarımızı bize hiç ihtiyaç duyulmadan tekrar bize iade edecek kadar gelişti teknoloji ve olanaklar.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...