Tıkla AraWhatsapp

Kışın Halı Yıkanır Mı?

Kışın halı yıkanır mı? Evlerde temizlik ritüellerinin en önemli ayağı, halı yıkama faaliyetleridir. Her birey kendine has yöntemlerle ve imkânlarla halı yıkamak için kolları sıvar. Kullanılan malzemeden, uygulama yöntemine kadar her bir aşamada dikkat edilecek bazı noktalar var.

Kışın Halı Yıkama Çözümleri

Fakat bunlardan ayrı olarak, bireylerin aklına takılan sorulardan biri de bu işin belli bir mevsimi var mı yoksa arzu edilen vakit halı yıkamak mümkün mü? Bu sorulara profesyonel cevaplar yazının devamında yer almaktadır.

Yaz Kış Demeden halılarınız Kale halı yıkama Fabrikamızda profesyonel olarak yıkanmaktadır. Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Esenyurt, Bahçeşehir ilçeleri için her zaman firmanızı arayarak talepte buluna bilirsiniz.

Kışın Halı Yıkamak Doğru Mu?

Kışın halı yıkamak doğru mu? Elbette temizlik uygulamaları için bir mevsim ve zaman kısıtlaması yapmak doğru değil. Fakat halılar için bazı risk faktörleri de bulunuyor. Öncelikle dile getirmek gerekir ki; halı yıkama işleminde en önemli nokta kurutmanın doğru ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi. İstediğiniz kadar iyi ve özenli bir yıkama programı uygulayın, eğer zamanında kurutmazsanız bakteri ve küf oluşumu kaçınılmaz olacaktır. Ayrıca; halının kurumaya bırakıldığı ortamdaki bazı nitelikler de önem taşıyor. Eğer nemli ve rutubetli bir ortamda halı kurutuyorsanız, bu oldukça uzun sürecek ve kuruma tamamlanana kadar kirlenmeye başlayacaktır. Yine, kurutulan ortamdaki toz ve bakteri varlığı, nemli halı üzerine kolayca sirayet edecektir. Tüm bu sebeplerden dolayı kış mevsiminde kendi imkânlarıyla halı yıkamak doğru mu sorusu, net bir şekilde cevaplanamaz. Bu sorunun cevabına etki eden unsurlar şunlardır:

  1. Öncelikle yıkama yapacağınız bir alan olması önem taşıyor.
  2. Halının ebadı, kuruma süresine etki edeceği için kış mevsiminde büyük halıların yıkanması oldukça büyük sorunlara yol açacaktır.
  3. Yıkama sonrasında kurutmak için de özel bir alana ihtiyacınız var.
  4. Halının cinsi, yıkama tekniklerini belirlerken, kuruma süresinde de etkindir. Yün ve saçaklı halılarda kuruma süresi uzun olur. Amatör halı yıkama uygulamalarında halının kolay kuruma potansiyeli dikkate alınmalıdır.
  5. Gün ışığından faydalanabileceğiniz bir teras katı mevcutsa, kış mevsiminde halı yıkama işlemi yapabilirsiniz. Fakat yine de atmosferdeki nem oldukça zorlayıcı bir etki bırakabilir.

Kışın Evde Halı Nasıl Kurutulur?

Kışın evde halı nasıl kurutulur? Halıların her mevsim ve sıklıkla temizlenmesi gerçeğini hesaba katarsak, kurutma problemine değinmekte fayda var. Özellikle karlı ve yağışlı havalarda bu işlem daha da zor bir hâl alacaktır. Evde halı kurutmak için ek bir odanız bulunmuyorsa, bazı materyallerden faydalanabilirsiniz. Yıkama ve silme işlemi sonrasında ortamda bir vantilatör, kombi ya da klima çalıştırarak daha hızlı bir kuruma süreci sağlamak mümkün. Tabi astarı yüzünden pahalıya gelebileceği de açık. Bir başka yöntem olarak gün ışığından faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Halıyı asarak fazla suyunun akmasını sağlamak da yine kurutmada en etkili yöntemlerden biridir. Fakat her şekilde ortamın kuru olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Kışın sadece halı değil, koltuk, yatak, yorgan, battaniye gibi tüm yıkanması gereken sektörümüzü kapsayan ürünleriniz için hizmet vermekteyiz. Yıkama hizmet seçeneklerimizi inceleye bilirsiniz.

Kışın Halı Yıkatılır Mı?

Kışın halı yıkatılır mı? Kış mevsiminde halıları temizlemenin en kolay, pratik ve etkin çözümü, bir halı yıkama hizmeti satın almak olacaktır. Evde harcayacağınız efor, enerji ve malzeme hesaba katıldığında, bu yöntem çok daha düşük bütçeli olacak. Kurutma sürecinde ortam ısıtmasını arttırmanız gerekeceğinden, fabrikaların özel kurutma odalarında bu uygulamanın yapılması çok daha akıllıca.

Kale Halı Yıkama Fabrikası olarak; 4 mevsim, 7/24 sizlerin hizmetinizdeyiz. Halıların kuru ve ıslak temizlenmesi, lekelerin arındırılması, küf ve bakterilerin ekarte edilmesi, kurutulması ve teslim sürecinde her bir adımı titizlikle gerçekleştirmekteyiz.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...