Tıkla AraWhatsapp

Halıma Kola Döküldü Nasıl Çıkar?

Halıdan Kola Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Kola her evde bulunan bir içecek olma özeliğine sahiptir. Bu nedenle evde bulunan halılar ve koltukların üzerine dökülme ihtimali çok yüksektir. Böyle bir durum söz konusu olması durumunda pratik bir şekilde kolanın döküldüğü bölüme müdahale etmemiz gerekiyor. Kola içeriği itibari ile şekerli bir yapıya sahiptir. Bu nedenle döküldüğü yerde yayılarak yapışkanlık özelliği kazanmaktadır. İlk müdahale doğru yapılması durumunda bu problem çok büyük sorun olmaktan çıkacaktır.

Kola Lekesi Halıdan Nasıl Temizlenir?

Kola dökülen halı için bir çok teknik söz konusudur. Kale halı yıkama olarak sizlere önerimiz öncelikle kolanın döküldüğü bölümün yayılmasına izin vermemeniz için kurumasını bekleyin. Kola dökülen kısım tamamen kuruduktan sonra elektrik süpürgesi ile vakumlayınız. Bu sayede kuruyan bölümde oluşan tortudan kurtulmuş olursunuz. Sonrasında ise çeşme suyu kullanarak temiz bir bez ile siliniz. İşlem sonrasında halınız dan kola lekesinin büyük oranda çıktığını göreceksiniz.

Kola Leke Çıkartır Mı?

Kola, halınızda oluşan lokal lekelerin çıkarılması için hiç bir şekilde kullanılmasını önermiyoruz. Çünkü kola asitli ve şekerli bir yapıya sahip renkli bir sıvıdır. Bu sıvının halıya nüfus etmesi durumunda halıların yününde renk değişimleri olacaktır. Halılardaki lekelerin çıkartılmasında Kale halı yıkama firmamız farklı formülasyonlara sahip özel kimyasallarla müdahale etmektedir. Ayrıca bazı lekelerin çıkartılması imkansız bir hal alabilmektedir. Bu durumlarda halınıza tamir işlemleri uygulanmaktadır.

Halıdan Kola Lekesi Çıkarma Yöntemleri

Kurumuş Kola Lekesi

Halıya dökülen kolanın kuruması sizin için kötünün iyisi diye biliriz. Çünkü kurumamış kola lekesine  müdahale edilmesi halınız üzerinde daha sıkıntılı lekelerin oluşması sonucunu ortaya çıkartacaktır. Kurumuş kola lekesi için sirkede kullana bilirsiniz. Sirke bir çok leke için çözüm üretmektedir. Kola dökülen bölüm sirke dökülüp bekleyiniz sonrasında ise temiz bez ve su ile silme işlemini yapınız.

Halıya Dökülen Fanta Nasıl Çıkar?

Fanta içeceği halıya döküldüğünde halının çeşidine göre farklı temizleme uygulamalar vardır. İlk müdahale önemli olmakla birlikte evinizde bulunan herhangi bir temizlik ürününü kullanmanız doğru olmayacaktır. Evinizde bulunan bulaşık deterjanı  fantanın döküldüğü kısma dökülerek köpürmesi sağlanmalıdır. Sonrasında temiz su ile bu köpük temizlenmelidir. Temizleme esnasında kullanılan su ne çok sıcak nede çok soğuk olmalıdır.

Renkli Halıdan Kola Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halılarınız yün halı, ipek halı, saggy halı  gibi çeşitleri mevcuttur. Bu halılara dökülen kolanın temizlenmesi için önemli bir yöntem de şu şekildedir; Öncelikle kola dökülen bölüm kurumuş ise tatlı bıçağı ile kuruyan bölümü halıya zarar vermeden kazıyınız. Bu işlem sonrasında elektrikli süpürge ile ortaya çıkan tortuları çekiniz. Sonrasında boş bir Sprey kutusuna  kaliteli bir markanın bulaşık deterjanını yarım çay bardağı olarak koyunuz. Ve üzerine bir bardak temiz su ekleyerek çalkalayınız. Karışım homojen bir yapıya kavuştuğunda kola dökülen kısıma püskürtürüz. Bu işlem sonrasında temiz bir havlu ile siliniz. Silme işlemini bir kaç kez uygulayın ve son olarak ılık bir su ile havlunuzu nemli olarak tekrardan siliniz. Halınız dan kola lekesinin tamamen çıktığını göreceksiniz.

Kola Lekesi Halıdan Çıkar Mı Sorularının Yanıtı

Kola Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar?

Kale halı yıkama fabrikası olarak bu tür sorunlara çözümler sunmaya çalıştık. Bu tür lekeler konusunda fabrikamız sizlere kesin çözüm üretmektedir.

Beylikdüzü Halı Yıkama

Beylikdüzü ilçemizde yer alan fabrikamız sizlerin talepleri doğrultusunda karşılaştığınız bu tür problemlere memnuniyet ve hizmet garantili çözümler üretmekte olup bir telefon kadar sizlere yakındır.

Firmamız ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...