Tıkla AraWhatsapp

Halıdan Tentürdiyot Lekesi Çıkar Mı?

Halıdan tentürdiyot lekesi çıkar mı? Bilindiği üzere tentürdiyot, açık yaralar üzerinde sterilizasyon yaparak mikrop kapma ve iltihaplanma gibi durumlara karşı alınan bir önlemdir. Pek çok evde ecza dolabında olmazsa olmaz tıbbî gereçler arasında yerini alır. Turuncu ile kırmızımtırak bir rengi vardır. Deri üzerine döküldüğünde turuncuya yakın bir renk katmanı meydana getirir. Aynı şekilde, ev gereçleri, giysiler ve eşyalar üzerine döküldüğünde de lekelenme meydana getirecektir.

Halıdan Tentürdiyot Lekesi Çıkar Mı?

Yoğun renk bırakan bu tür maddeler, yüzeyler üzerinde sadece görsel değil daha derinlemesine lekelenmeler oluşturabilirler. Özellikle sıvı akışkan yapısı nedeniyle halı ve benzer dokumalarda iç düğümlere kadar sirayet etmesi kaçınılmazdır.

Halı üzerinde oluşan Tentürdiyot, çay, kahve, oje, kan lekesi gibi bir çok problem için Kale Beylikdüzü halı yıkama fabrikası olarak çözüm odaklı hizmet sunmaktayız.

Tentürdiyot lekesini çıkarmanın pratik yolları nelerdir?

Giysi, kumaş ve dokumalar üzerine dökülen her türlü akışkan madde, hızlı ve temkinli bir müdahale gereksinimi meydana getirir. Eğer bir süre leke ile yüzey teması devam ederse, bu durum lekeli alanın genişlemesine ve kuruyarak daha zorlu bir kir tabakası hâline gelmesine neden olacaktır. Bakteri ve mikrop önleyici bu ürün, yaraların enfeksiyon kapmasını engelleyen bir ilaç. İçerdiği iyot sayesinde ciltte hızlı ve steril bir iyileşme süreci sağlıyor. Aşırı ve yanlış kullanımlarda ise ciddi bir tahribat yaratabildiği biliniyor. Bu yüzden döküldüğü yüzeyde de boyayıcı ve doku değiştirici bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. Sıvı maddeler arasında yayılma ve yerleşme hızı en yüksek olanlardan biri tentürdiyottur. Böyle bir leke üzerinde temizleme seansına başlamadan önce, bu tip detaylara hakim olmak ve en doğru ürün ve yöntem seçimiyle hasarsız bir arındırma programı gerçekleştirmek gerekiyor. İşte bu durumda uygulayabileceğiniz birkaç pratik yöntem:

 • Öncelikle lekenin kurumasına izin vermeden hızlı bir şekilde müdahale etmelisiniz.
 • Saf amonyak ile bölgeye uygulama yapmak en hızlı ve pratik yollardan biridir.
 • Sodyum tiyosülfat ve soğuk su karışımı ile bölgeyi silmek daha kesin bir sonuç elde etmenize yardımcı olacaktır.
 • Bazı halı türlerinde soğuk su ile bulaşık deterjanı karışımı kullanmak pek çok leke üzerinde etkili bir çözünme gerçekleştirir.
 • Leke çıkarıcı olarak ne kullanırsanız kullanın işlem bitiminde muhakkak düz su ile durulama ve hızlı bir kurutma programı uygulamanız gerekiyor.
Biliyoruz, Korkuyorsunuz, Çünkü çevrenizde ki bir çok halı yıkamacı firma sizlerin halılarını kendi halıları gibi görmüyor ve özensiz hijyenik olmayan çalışmalar yapıyorlar. Kale halı yıkama için her halı özeldir ve kendi evimizin halıları gibi özenli bir şekilde yıkanmaktadır. Toz alınması, yıkaması, sıkması ve kurutması en son teknolojik makineler ile kapalı ortamda yapılmaktadır.

Halıdan Tentürdiyot Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan tentürdiyot lekesi nasıl çıkar? Halılar döşemeleri koruyucu ve dekorasyonda tamamlayıcı bir etkiye sahip. Bu yönüyle farklı cinste ve modelde tüm kapalı alanların vazgeçilmez unsurlarından. En büyük endişe ise, halı üzerine katı ve sıvı maddelerin dökülmesi sonucu meydana gelebilen tahribat. Bazı lekeler halı üzerinde kalıcı hasarlar meydana getirebilir. Bu kalıcı hasarların büyük bir kısmı ise yanlış malzeme kullanımı ile eksik uygulama yöntemleri. Bu tip aksamalara neden olmamak için profesyonel yardım almak en doğrusu olacaktır. İşinin ehli bir halı yıkama firmasından alacağınız temizleme paketleri, hem zaman hem de ekonomi açısından oldukça fayda sağlar. Diğer bir yandan en doğru temizlik programları sayesinde halılarınız zarar görmeden canlılığını ve parlaklığını korumaya devam eder.

Kale Halı Yıkama Fabrikası, tentürdiyot ve benzer lekelenmelerde uzman ekibi ve teknik donanımda ileri teknolojisi sayesinde yüzde yüze varan bir oranda pozitif sonuçlar elde etmektedir. Uygun fiyat politikası ile pek çok kez müşteriler tarafından tercih edilen firmamız, güvenilir bir alt tabanda hizmet hayatını devam ettirmektedir. Firmamızdan daha detaylı bilgi alarak, leke çıkarma ve periyodik halı yıkama programlarından faydalanabilirsiniz.

Telefon veya Whatsapp üzerinden bizlerle 7/24 iletişime geçebilirsiniz. 0212 909 36 28 telefon numaramız dan çağrılarınızı bekliyoruz.

Halıdaki tentürdiyot lekesine nasıl müdahale etmeliyim?

Evde bilinen malzemeler ve amatör uygulamalar ile halı üzerindeki tentürdiyot lekesini çıkarmak istiyorsanız, uygulayabileceğiniz birkaç basit yöntem mevcut. Bu yöntemleri deneyimlemeden önce halınızın cinsine ve türüne göre farklı sonuçlar elde edebileceğinizi unutmayın. Bu temizlik seansları bazı hassas dokumalar üzerinde istenmeyen etkilere de neden olabilir.

 1. Alkol: Alkol oldukça güçlü bir çözeltidir. Pek çok ürün üzerinde farklı leke ve kirlerin giderilmesinde de tercih edilmektedir. Lekeli bölgeye alkollü pamukla müdahale edebilirsininiz. Bu işlemle leke çıkarma tamamlandığında, yüzeyde kalan alkolü halı yıkama ve silme rutinleri ile temizlemeniz gerekiyor.
 2. Sodyum Tiyosülfat: Soğuk suya eklenen bir miktar sodyum tiyosülfat ile tentüdiyot lekesini temizlemek mümkün.
 3. Benzin ve Oksijenli Su: Kurumuş tentürdiyot lekesi üzerinde alkol ve diğer ürünler daha az etki gösterebilir. Böyle bir durumda yüzeyi silmek için benzin ya da oksjeli su tercih edebilirsiniz.

Halıdan Tentürdiyot Lekesi Çıkarırken Dikkat Edilecekler Nelerdir?

Halıdan tentürdiyot lekesi çıkarırken dikkat edilecekler; Hem daha pozitif bir sonuç almak hem de halıların zarar görmesini engellemek açısından son derece mühimdir. Her uygulama alanının kendine has birtakım incelikleri bulunuyor. Halıların temizlenmesinde en önemli nokta, dokuma türü ve ana malzemedir. Ana malzeme üzerinde kullanılması zararlı bazı ürünler bulunuyor. Özellikle halılar üzerinde ağartıcı etkisi bulunan bir temizlik malzemesi kullanmak renk bozulması gibi istenmeyen sonuçlar doğurur. Bahsi geçen uygulamalardan hangisini seçerseniz seçin, öncelikle yapmanız gereken adımlar aşağıdaki gibidir.

 • Halınız özel bir ürün ise üretici firma ile iletişime geçin.
 • Ağartıcı ve ağır çözeltili temizlik ürünlerinden uzak durun.
 • Kullanacağınız her türlü temizlik maddesini belli bir oranda su ile inceltin.
 • Leke çıkarma işlemi sonunda muhakkak deterjan ve düz su ile tüm atıkları temizleyin.
 • Halıların kötü koku oluşumuna maruz kalmaması ve küflenme – paslanma gibi durumların önüne geçilmesi için hızlı bir kurutma seansı gerekmektedir.
 • Kurutma süresinde mümkünse açık bir alan tercih edin.
 • Kapalı mekanlarda kurutma yaparken içeriye hava sirkülasyonu sağlayın.
Kale halı yıkama ile sizde Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Esenyurt ve Küçükçekmece ilçelerinde iseniz halılarınız lekeleri için talepte buluna bilirsiniz. Deneyimli ustalarımız ve özel leke çıkartıcı ürünlerimiz ile sizlerin yanındayız.

Firmamız ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...