Tıkla AraWhatsapp

Halıdan oje lekesi nasıl çıkar?

Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar Halıdan Oje Lekesi Nasıl Çıkar

Halıdan Oje lekesi nasıl çıkar sorusunun cevaplarını bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Kale Halı Yıkama fabrikası olarak sizlere her zaman en doğru bilgiyi deneyimlerimizi de bir araya getirerek paylaşmaya devam edeceğiz.

Hepimiz zaman zaman evlerimizde küçük çaplı ev kazaları yaşaya bilmekteyiz. Ev kazaları neticesinde zarar gören ise çoğunlukla etrafımızda bulunan eşyalar olur ve bu eşyalar ya kırılırlar ya da üzerlerine bir şeyler dökülüp lekelenerek kullanılamayacak bir duruma gelirler. Böyle durumlarda büyük bir panikle eşyalarımızın gördüğü zararların telafi edilebilir olması umuduyla bin bir farklı yöntemle, türlü çözümler ararız ve ne yapacağımızı şaşırırız. Ev içerisinde yaşamış olduğumuz bu tip mağduriyetler arasında en sık karşılaşılanlar dan biri, çeşitli sebep ve sakarlıklarla koltuklara, halılara dökülen ojeler ve arkalarında bıraktıkları temizlenmesi, tamamen yok edilmesi oldukça zor olan lekeleridir.

Bu yazımızda sizlere koltuk ve halılarda oluşan, sizin kâbusunuza dönüşebilen o rengârenk oje lekelerinden hangi yöntem ve ürünleri kullanarak kolayca kurtulabileceğiniz konusunda yardımcı olmaya ve yol göstermeye çalışacağız.

Halıdaki oje lekesi problemleri için Kale Halı Yıkama Fabrikası sizlere çözüm üretmektedir.

Koltuk  ve Halıya dökülen oje lekesi nasıl çıkar?

İnternet üzerinden oje lekesinden nasıl kurtulacağımıza dair araştırma yaptığımızda ya da eşimize dostumuza danıştığımızda oje lekesine dair her kafadan, her siteden bir ses, bir fikir çıkar ve sizi kendi içinizde bir çıkmaza sokar belki de bu yönlendirmeler sonucunda uygulayacağınız yanlış bir yöntem. Ya da kullanacağınız yanlış bir ürün sonucu eşyalarınızı tamamen kullanılamaz hale getirebilirsiniz. Bu yöntem ve malzemeler sizi daha fazla mağdur etmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Eğer şu an bu yazıyı okuyorsanız ne yazık ki siz de bir oje lekesi mağdurusunuz ve o site senin bu site benim dolanıyorsunuz internette. Öncelikle sakin olun ve internetten araştırmaya başladığınızdan beri karşınıza çıkan tinerinden, oda spreyine tüm farklı yöntemleri bir kenara bırakın. Halınıza, kıyafetinize koltuğunuza, hangi eşyanıza oje döküldüyse buna çözüm bulmayı da bize bırakın ve telaş etmeden sakince arkanıza yaslanıp yazımızı okumaya devam edin.

Aseton Koltuk ve Halıdaki Oje Lekesini Çıkarır mı?

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz araştırma sürecinde oje lekesine dair karşınıza çıkacak yöntemlerin en başında aseton gelir. Fakat size kötü bir haberim var, asetonun oje lekesini kolayca çıkardığı söylentisi büyük bir asparagas.  İster koltuk, ister halıda bulunan oje lekesinin üzerine aseton döktüğünüzde bu yöntem bulunan oje lekesini daha geniş bir alana yaymaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır, aksine halı ve koltuk üzerinde asetonun bulaşmış olduğu yerlerdeki oje lekelerini temizlemek çok daha zor bir hal alacaktır. Bizden söylemesi, sakın bu yanlışa düşüp de eşyalarınıza bulaşan oje lekesinin üzerine asetonu boca edip çitilemeye kalkmayın.

Koltuk ve Halıya dökülen oje lekesi nasıl çıkartılır

Koltuk ve Halıya dökülen oje lekesi nasıl çıkartılır

Halıdaki Oje Lekesi ve Elma Sirkesi

Şimdi size derin bir oh çektirecek bu ikiliden bahsedeceğiz biraz. Evet, artık oje lekesine dair bildiğiniz, duyduğunuz tüm yöntem ve teknikleri unutun ve her daim elinizin altında bulunan ve doğal olan elma sirkesine yer açın zihninizde. Elma sirkesinin ev temizliğinde ve leke çıkarma konusunda ne denli etkili olduğunu duymuşsunuzdur belki, eğer duymadıysanız bu bilgiyi hafızanıza adeta kazımalısınız. Evet, daha önce denenmiş ve duyulmuş tüm yöntemleri tek kalemde silen elma sirkesi koltuk ve halılarınızda oluşan oje lekelerine karşı en etkili, en doğal ve en kesin çözüm diyebiliriz.

Çok güzel, oje lekesine dair kullanılabilecek en iyi malzeme elma sirkesi. Peki, ama elma sirkesini oje lekesine nasıl uygulayacağız? Birkaç cümleyle malzemenin nasıl uygulanacağını açıklayalım.  Öncelikle elma sirkesini lekeyi neyle silecekseniz (pamuk, bez, sünger v.s) onun üzerine dökün ve daha sonra bu bezle birlikte belli aralıklarla oje lekesinin bulunduğu bölgeye tampon uygulayın. Bu işlemi uyguladıktan sonra ise minimum bir, maksimum iki saat bu şekilde sirkeyi oje lekesinin üzerinde bekletin. Daha sonra da ürünün yapı ve boyutuna göre ya bol sabunlu bir suyla silin ya da çamaşır makinesine atın.

Elma sirkesi ve diğer tüm yöntemler sizler için denenerek tecrübe edilmiştir.

Oje lekesi üzerine elma sirkesi uygularken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. Öncelikle lekeye sirke ilk uygulandığında oje lekesi hemen yok olmayacaktır. Bu esnada endişelenip leke üzerinde asla başka bir ürün denemeye kalmayın. Sirke uygulandıktan sonra da ojenin kurumasından endişe etmeyin. Emin olun ki yukarıda anlatmış olduğumuz adımları sakin bir şekilde uygularsanız koltuk ya da halınızda bulunan oje lekesinde kesin ve kusursuz bir sonuç alırsınız.

Halı Yıkamada Oje Lekesi Çıkar mı?

     Eğer halınıza oje döküldüyse ve yukarıda bahsetmiş olduğumuz uygulamaları kendiniz uygulamaya üşeniyorsanız ya da bu temizleme işlemini uygulayacak durumunuz ve zamanınız yoksa elbette ki bu noktada halı yıkama işletmeleri sizin için can simidi niteliği taşıyacaktır. Bahsi geçen işletmelerde de elma sirkesi uygulanabildiği gibi farklı ürün ve malzemelerle de oje lekesine çözümler bulunabilmektedir. Yani kısacası evet halı yıkama işletmelerinde halılarınıza bulaşan oje lekelerine kesin bir çözüm bulabilirsiniz, fakat bu işi ehli olan profesyonel kişiler uygularsa. Aksi halde işi bilmeyen acemi insanların elinde zararınız ikiye katlanacaktır.

Bu sebeple eğer oje lekesini çıkarma işlemini kendiniz uygulamayacaksanız olası bir mağduriyetin önüne geçmek amacıyla öncelikle bu işi yaptıracağınız kişilere yönelik iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bu araştırma sırasında daha önce başına benzer durumları yaşamış olan tanıdık ve yakınlarınızın önerilerinden ya da internet ortamında bulunan firma bilgileri ve müşteri yorumlarından faydalanabilirsiniz.

Kale Halı Yıkama ile Oje lekesinden kurtulun

Halı yıkama fabrikası olarak oje lekesi ve türevlerini halı üzerinden özel formülasyonlarımız ile büyük oranda çıkmalarını sağlıyoruz. Halılarınızı kapınızdan ücretsiz şekilde alıp oje ve diğer lekelerden arındırarak sizlere teslim etmekteyiz. Kale halı yıkama olarak bir çok alt hizmetimiz mevcuttur. Hizmetlerimiz sayfasını inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halıya Çay Döküldü Nasıl Geçer?

Halıya çay dökülürse ilk olarak yapmanız gereken kâğıt havlu ile çayı halıdan dağıtmadan çekmektir. Burada dikkat etmeniz gereken kesinlikle ovalamadan ve çayı dağıtmadan havluya geçecek şekilde bastırarak sıvı çay bırakmamaktır. Kâğıt havlu ile iyice çekildikten sonra son defa iyice bastırılarak diplerde çayın kalmaması sağlanır. Ancak bunu yapmak için çay döküldüğü an harekete geçmelisiniz. Bu uygulama ile çay büyük oranda halıdan çıkarılabilir. Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar sorularının tüm cevaplarını sizlerle paylaşmaktayız.

Oje Halıdan Nasıl Çıkar Anketi

Halıdan Oje Ve Oje Lekesi Hangisiyle Çıkar

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...