Tıkla AraWhatsapp

Halıdan Nar Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan nar lekesi nasıl çıkarma yöntemleri

Halıdan nar lekesi nasıl çıkar sorusunun cevabını Kale halı yıkama fabrikası olarak çözüm önerilerimiz.  Her insanın evinde olmazsa olmaz eşya olan halılar çabuk kirlenme ve her zaman temizlenmeye ihtiyaç duyan bir eşyadır. Özellikle halılara nüfus eden kirleri temizlemek oldukça güçtür. Çeşitli temizlik ilaçları kullanarak temizlemeye çalışılsa da derin lekelerde kesin çözüme ulaşmakta zordur. Bazen bir dikkatsizlik sonucu oluşabilen bu lekelere anında kurumadan müdahale etmek mantıklı olandır.

Çünkü leke kuruyup iyice nüfus ederse onu çıkarmak o denli zor olur. Evde tüketilen ve yerken kir sorunu yaşatan meyvelerden birisi de nardır. Yemesi zevkli, tatlı ve sağlığa yararlı olan nar meyvesini yerken dikkatli olmalı aksi hale evde ki halınızda nar lekesi oluşmasına olanak sağlarsınız.

Nar lekesi halıdan çıkar mı?

Yerken damlattığımız veya düşürdüğümüz nar meyvesinin lekesini temizlemenin bazı püf noktaları vardır. Nar lekesinden kurtulmanın bazı basit yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi limon kolanyasıdır. Leke oluştuğu anda tazeyken evde bulunan limon kolonyasını lekenin üzerine dökün ve bir müddet bekleyin daha sonra silin. Silerken beyaz bir bez kullanmanız gereklidir çünkü renkli bez rengini halıya verebilir temizlerken daha kötü hale getirebilirsiniz.

Eğer nar lekesi kurumuş ise lekenin olduğu yere deterjan dökün biraz bekledikten sonra yine beyaz bir bez ile silin. Kurumuş lekeyi çıkarmak daha zordur bu yüzden daha tazeyken işlem uygulamanız daha çözümsel olacaktır. Leke çıkarıcı temizlik ürünlerinden sprey şeklinde olanı tercih edilmelidir.

Lekeye sıkıldıktan sonra iyice yumuşatması için beklenir ardından ıslak beyaz bir bezle silinir iyice sildikten sonra kuru bir bezle tekrardan silinir ve halı kendi halinde kurumaya bırakılır. Bu yöntemleri uygulayıp deneyerek evinizde oluşan nar lekesini güzelce temizleyebilirsiniz. Çok zor çıkan lekelerden biri olan nar lekesine maruz kalmamak için bu meyveyi yerken dikkatli olmalı leke oluştuğu anca müdahale edilmelidir.

Kale halı yıkama Firması olarak halı üzerinde oluşan bir çok leke için çözüm üretiyoruz. Çay, Kahve, Nar, Kan, Oje, Kola gibi tüm lekelerin halı üzerinden sorunsuz bir şekilde çıkartılması için bir çok uygulama seçeneğini kullanmaktayız. Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece, Esenyurt, Bahçeşehir ilçe ve semtlerinde yaşıyorsanız bizlerle iletişime geçe bilirsiniz.

Firmamız ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...