Tıkla AraWhatsapp

Halıdaki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki mürekkep lekesi nasıl çıkar? Her ne kadar ev hanımlarının korkulu rüyası olsa da da birkaç pratik yöntemle mürekkep lekesinden kurtulmak mümkün. Özellikle küçük çocuklar için ilgi çekici olan kalemler, halılar üzerinde rengarenk yeni katmanlar oluşturur. Zaman geçtikçe yerleşen bu renkler, halılarda görsel bozukluk meydana getirmektedir. Mürekkep lekesini temizlemede basit malzemelerden faydalanmak mümkün.

Halıdaki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki Mürekkep Lekesi Nasıl Çıkar? Yöntemleri Nelerdir?

Mürekkep lekesini temizlemenin pratik yolu nedir?

En kolay ve etkili yollardan biri, sabun ve deterjanla mürekkepli bölgenin ovulması. Ovma işlemini parmak ucuyla yapmanız, lekenin yayılmasını önler. Sonrasında düz su ile ıslatılmış bir bez yardımıyla bölgeyi tamamen temizleyebilirsiniz. Bir diğer yöntem ise asetondur. Aseton çok güçlü bir çözelti olarak, mürekkebin çözülmesinde büyük fayda sağlar. Direkt uygulama yapmamak ve bir pamuk yardımıyla bölgeye sürmek daha doğru olacaktır.

Kale halı yıkama fabrikası olarak işletmemiz de özel leke çıkarma yöntemleri uygulanmaktadır.

Mürekkep lekesini temizlerken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Mürekkep akışkan ve renk veren bir maddedir. Döküldüğü yüzeyde ilk olarak sünger ve bir bez ile fazla sıvıyı emdirmeniz gerekiyor. Bunu yaparken ovalama yapmamak oldukça önemli. Daha sonra halıya yayılmış leke için farklı yöntemlerden en uygun olanını tercih etmelisiniz. Mürekkep ve benzeri lekelerin temizlenmesinde uygulanan yöntem, halının cinsine göre tercih edilmelidir. Her halı kendine uygun bir dokunuşa ihtiyaç duyar. Buna dikkat edilmezse, halının yapısında bozulmalar meydana gelebilir. Bazı kimyasallar, birtakım dokumalar üzerinde tahriş edici etkiye sahiptir. Malzemenin cinsine uygun, hassas bir temizlik prosedürü uygulayarak bu lekelerden kurtulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken diğer hususlar;

  1. Bölgeye uygulama yapmadan önce, akışkanın emilmesini sağlayın.
  2. Mürekkebin bir bez ve süngere emilmesi sırasında ovalama yapmayın.
  3. Yumuşayan ve çözülen mürekkep üzerine herhangi bir deterjan veya kimyasal dökmeden önce peçete ile temizleyin.

Halıdaki Tükenmez Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki tükenmez kalem lekesi nasıl çıkar? Pek çok leke karşısında uyguladığımız adımlar bu süreçte de geçerli. Öncelikle tükenmez kalemden akan mürekkebi halı üzerinden bir peçete ve bez yardımıyla temizleyin. Bu, fazla mürekkebin emilmesini saplayacak ve size sadece lekeli yüzey kalacaktır. Kalan mürekkebin temizlenmesi ise biraz meşakkatli. Çeşitli renklerde tükenmez kalemler, halıda kalıcı izler bırakabilir. Ayrıca bu atıkların temizlenmesi sırasında itinalı davranmak gerekiyor.

Tükenmez kalem lekesinde kullanılan tiner, amonyak ve benzeri malzemeler, halının cinsine ve renk skalasına göre birtakım sorunlar yaratabilir. Hâkeza, aseton gibi çözücü maddeler de bazı hassas dokumalarda zarar verici bir nitelik kazanmaktadır. Bu uygulamalarda temizlik ürününü halıya boca etmemek gerekiyor. Az miktarda temizleyici sıvı ile lekenin havlardan ayrılması sağlanır. Bundan sonra deterjan ve düz su ile temizlik tamamlanır.

Esenyurt halı yıkama fabrikası adı ile de hizmet vermekte olan firmamız siz değerli müşterilerimize her zaman en iyi sonucu üretmek için çalışmalarımızda yenilikçi çözümler üretmekteyiz.

Tükenmez kalem lekesini çıkarma yöntemi nedir?

Bulaşık deterjanı, tükenmez kalemin bıraktığı mürekkep izini ekarte etmede oldukça fayda sağlar. Fazla mürekkebi bölgeden temizledikten sonra, deterjanı su ile karıştırarak daha akışkan bir hâle getirmelisiniz. Kullanacağınız üründe ağartıcı ve renk dokusuna zarar verici bir yan etkisi olup olmadığından emin olmalısınız. Bu aşamalardan sonra yüzeyi silip durulayarak lekenin tamamen giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Halıdaki Kurşun Kalem Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdaki kurşun kalem lekesi nasıl çıkar? Kurşun kalem nispeten temizlenmesi kolay lekelenmeler sınıfında yer almaktadır. Basit bir silme işlemiyle ve herhangi bir halı deterjanı ya da şampuanıyla kolayca temizlenebilir. Bunun yanı sıra halılar üzerinde çeşitli boya ve kalemlerin izlerini gidermede farklı yöntemler bulunuyor.

Dolma kalem veya keçeli kalem lekesi halıdan nasıl çıkar?

Dolma kalem ve keçeli kalem, mürekkepli kalemler sınıfına dâhildir. Tükenmez kalem üzerinde uygulanan adımlar, bu tip lekeler üzerinde de deneyimlenebilir. Burada dikkat edilecek husus, halınıza zarar vermeyecek ve rengini bozmayacak ürünlerden tercih etmek. Daha garantili bir süreç için halı yıkama fabrikalarından destek alabilirsiniz. Kale Halı Yıkama olarak, kalem, mürekkep vb. lekelerin halılardan sıfır hasarla temizlenmesini garanti etmekteyiz. BU tip mürekkeplerin çözünmesinde amatör yöntemlerden biri deterjan ve su karışımını bölgeye uygulamaktır. Bu tip müdahalelerde halıların rengindeki değişimler kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Leke ve kirlerden kurtulmak için halılarınıza zarar vermeyin. Bizimle iletişime geçerek düşük bütçeli hizmet paketlerimizden satın alabilirsiniz.

Halıdaki Boya Kalemi Lekesi Nasıl Çıkar?

Halı üzerinde renkli boyalarla meydana gelen lekeleri, tahriş etmeden ve en pratik yoldan çıkarmak için malzeme uygun bir yöntem kullanmanız gerekiyor. Asetonlu bir pamuk ya da diğer kimyasal çözeltiler, boya gibi yoğun kıvamlı lekeleri yok etmede birebirdir. Naylon, sentetik, polyester, poliprolen vb. malzemeden mamûl halılar, farklı bir dokunuş gerektirebilir. Yün halılarda da çok daha hassas ürünlerin kullanımı ve naif dokunuşlar oldukça önem taşır.

Kale Halı Yıkama Firması, halılarınızı evlerinizden alır ve vâdettiği sürede temizleyip kurutarak teslim eder. Halıların kısmî ve bütünsel temizliğinde en önemli adımlardan biri de kurutma işlemidir. Silinen bölgenin uzun süre nemli kalması, çürüme ve kötü koku gibi olasılıkları gündeme getirir. Özel kurutma ekipmanları ve güzel kokulu ürünlerle temizlenen halılarınız, firmamız garantisi altında en kısa sürede ilk günkü canlılığına kavuşturulur.

Firmamız ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...