Tıkla AraWhatsapp

Halıdaki Koltuk, Masa, Sandalye İzleri Nasıl Giderilir?

Halıdaki Koltuk Lekesi Halıdaki Koltuk Lekesi Çıkarma

Halıdaki koltuk, masa, sandalye izi oldukça iptidai ve göz tırmalayan bir manzara yaratır. Özellikle dekor değişikliği sonrası göz önüne çıkan bu izler, halıların uzun süre ezilmeye maruz kalmasından kaynaklanıyor. Halının motiflerinde sekte yaratan bu problem, ezilen alanda kir ve atık madde birikimine de zemin hazırlıyor. Hemen her evde böyle bir sorunla karşılaşmak kaçınılmaz. Sandalye ve masa ayaklarından sehpalara kadar her bir materyal, halı saçaklarında kısmî ezilmelere neden olmaktadır. Böyle bir durumda ne yapmanız gerekiyor? Halıdaki mobilya izleri nasıl giderilir? Önlem ve uygulama adımlarına göz atarak, böyle bir durumda ne yapmamız gerektiğini bilmek faydalı olacaktır.

Kale halı yıkama firması olarak siz değerli ziyaretçilerimize pratik çözümler sunuyoruz. Hayat kurtaran bu çözümler ile sizde evlerinizde ki halılarınız ile ilgili sorunlara çözüm bula bilirsiniz.
Halıdaki Masa Lekesi

Halıdaki Masa Lekesi Çıkarma

Halıdaki koltuk ayağı ve masa izleri nasıl yok edilir?

Masa ve koltuklar hacimsel olarak geniş alanları kaplar ayrıca ağırlıkları da iz bırakacak kadar fazladır. Üzerine insanların oturması ile, zemine binen yük daha da artar. Halı üzerine koyulmuş koltuk ve masalarda, eşyanın ayak şekli halı üzerinde iz meydana getirir. Böyle bir durumda sıklıkla uygulanan ve yüksek oranda fayda veren yöntemler şunlardır:

  1. Tuz: Ezilen bölgeye tuz dökün. Yaklaşık 24 saat boyunca tuzun bölgede bekletilmesi gerekiyor. Süre bitiminde tuzu süpürebilirsiniz. Bu yöntem çok zaman izlerin giderilmesinde birebirdir.
  2. Buz: Ezik bölgelere buz koyarak erimeye bırakın. Erime başladığında alanı elektrik süpürgesi ile süpürün.

Halıdaki İzler Nasıl Çıkar?

Halıların sık sık temizlenmesi, havalandırılması ve yıkanması, bu tip izlerin kalıcılığını azaltmaktadır. Ayrıca zaman zaman koltukları çekerek, elinizle ya da süpürge ile ezilen saçakları havaya kaldırmanız da mümkün.

Halıdaki sandalye ayağı izleri nasıl giderilir?

Sandalyeler, masa ve koltuklara göre daha ufak ayaklara ve daha hafif bir yapıya sahiptir. Böylece bıraktıkları izler de daha minimal boyutlarda olur. Koltuk ve masa izlerine uygulanan adımlar, sandalye izleri için de geçerli. Buradaki tek fark, belli aralıklarla ufak dokunuşlar yaparak, sandalye izlerinin meydana gelmesini engelleyebilirsiniz. Halı süpürme sırasında tüm sandalyeleri kaldırarak, ayakların bastığı bölgedeki tüyleri de havalandırmış olursunuz.

Halıdaki Sandalye Lekesi

Halıdaki Sandalye Lekesi Çıkarma

Katlanmış Halı Nasıl Düzelir?

Katlanmış halı nasıl düzelir? Halı üzerinde istenmeyen izler sadece kullanım sırasında ve üzerine koyulan ağır eşyalarla meydana gelmiyor. Bir kenara rulo yapılmadan kaldırılan halılarda da kat izleri derin birer çizgi hâlini alabiliyor. Kullanmak üzere açıldığında da katlanan yerlerde ezilmeler ve renk solması gibi durumlarla karşılaşılabiliyor.

Katlanmış halıdaki izler nasıl düzeltilir?

Uzun süre bir köşede katlanmış vaziyette bekleyen halılarınız için uygulayabileceğiniz birkaç basit yol mevcut. Nemli bir bez ile kat izlerini hafifçe silin. Isıtılıp fişten çekilmiş ütü ile bölgeyi ısıtın. Bu uygulama sırasında ütünün halı saçaklarını tutmayacak kadar soğumuş olmasına özen gösterin. Eğer ütü ile çok fazla bastırırsanız, ezik saçakların daha da ezilmesine neden olabilirsiniz. Burada amaç, nemli bölgeyi kuruturken saçakların tekrar kalkmasını sağlamak. Bunun için hafif dokunuşlar yeterli olacaktır.

Kırışık halı nasıl düzeltilir?

Kırışıklıkların ve izlerin giderilmesinde alanın buzlanması en etkili yöntem. Ayrıca sonrasında profesyonel bir yıkama programı gerçekleştirerek daha kesin sonuçlar elde edebilirsiniz.

Halıdaki Mobilya İzi Nasıl Geçer?

Halıdaki mobilya izi nasıl geçer?Hemen her türlü mobilya, kendi ağırlığınca zeminlerde ve dokumalarda birtakım izlere neden olmaktadır. Taşınma, oda ve dekor değişikli ile bu izler ayyuka çıkar. Özellikle bir müddet hiç yerinden oynatılmayan mobilyalar, alttaki yüzeylerde oldukça derin izlere ve renk karışmasına neden olacaktır. Buz ve tuz bu izlerin giderilmesinde en pratik yöntemler. Bunlara ek olarak, halı yıkama fabrikalarından hizmet alarak hem lekelerin hem de izlerin ekarte edilmesini sağlayabilirsiniz. İzlerin üzerini nemlendirmek de çok zaman fayda sağlar. Fazla ıslatmadan, mümkünse damlalama ve püskürtme yöntemleriyle iz bulunan bölgeleri nemlendire bilirsiniz. Daha sonra fan, kurutma makinesi vb. bir cihaz yardımıyla bölgeyi kurutun. Hangi uygulamayı tercih ederseniz edin, sonunda halıyı süpürmek, havalanmasına ve izlerin giderilmesine katkı sağlayacaktır.

Halıdaki Koltuk Lekesi

Halıdaki Koltuk Lekesi Çıkarma

Kale Halı Yıkama Firması, müşteri memnuniyeti açısından titrini kanıtlamış bir kuruluştur. Profesyonel ekibimiz, halı yüzeylerindeki derin leke, yanık ve izlerin giderilmesinde büyük bir başarı sağlar. Halıların periyodik bakım ve yıkama programlarında, ürün malzemesine en uygun materyalleri ve yöntemleri kullanır. Böylece halı temizleme sırasında meydana gelen sorunlar ve hasarlar ortadan kaldırılmış olur. Uygun temizlik paketleri ve farklı hizmet alanları için firma yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...