Tıkla AraWhatsapp

Halı Yıkamacılar

İstanbul Halı Yıkamacılar

Halı Yıkamacılar sektörü her geçen sene teknolojik alt yapıya uyum sağlayarak, halı yıkama konusunda eskiye dönük olan ön yargıları kaldırma adımlarına hız vermiş durumdadır. Buda Kale halı yıkama olarak bizleri mutlu etmektedir. Halı yıkama sektöründe hizmet veren tüm firmalara güvenilir firmalar statüsünü kazandırmak sektörümüzün geleceği adına hepimizin görevidir. Bu konuda kurulmuş olan derneklere mutlaka üyeliklerimizi gerçekleştirmeliyiz ve bu dernekler tarafından alınan tüm kararları firmalarımızda uygulama konusunda samimi olmalıyız. Unutmamamız gereken şudur ki piyasada yer alan ve gerçek anlamda yatırım yapmamış kişilerin düşük fiyat politikalarının önüne ancak bu şekilde geçebiliriz.

Kale halı yıkama olarak; Halı yıkama sektörünün gelişimi için bölgenizde faaliyet gösteren derneklere üye olmanızı tavsiye ediyoruz.

Avrupa Yakası Halı Yıkama

Avrupa Yakası Halı Yıkama firmalarının sayıları ilçe bazlı olarak inanılmaz derecede çok artmış durumdadır. Özellikle Beylikdüzü, Büyükçekmece, Avcılar ve Esenyurt ilçelerinde ki firma sayıları 2 bin civarındadır. Ancak bilinmesi gereken şudur ki bu sayının %60 oto yıkama veya fason olarak sadece halı toplayan firmalardan oluşmaktadır. Fason olarak halı toplayan şahısların tamamını kötülemek doğru olmayacaktır. Bu işi ehli ile yapan ve yasal olarak firma sahibi olanlar vardır. Fason halı toplama işi yapanlarda en büyük problem oluşabilecek halı kayıplarında ve halıların bozulmasında muhatap bulamama sorunudur.

Anadolu Yakası Halı Yıkama

Anadolu Yakası Halı Yıkama hizmetlerinde firma sayıları Avrupa yakasına göre çok daha az sayıdadır. Bunun en büyük nedeni ise bilinçli müşteri sayısının, Anadolu yakasında çok geniş bir kitleye sahip olmasıdır. Anadolu yakasında hizmet veren firmalar kalite ve kurumsallık anlamında çok daha bilinçli olmak zorundadırlar. Eğer olmazlar ise müşteriler tarafından tercih edilme ihtimalleri oldukça düşüktür. Her ne kadar olumsuz bir durum gibi görünse de gerçek anlamda sistem kurmuş firmalar olması gereken doğru halı yıkama fiyatları ile hizmetlerini sağlamış olacaklardır.

İstanbul halı yıkamacılar olarak fiyat ve hizmet politikaları konusuna ortak kararlar almak sektörümüzün gelişmesine katkı sağlayacaktır.

Sektörün Problemleri

Halı yıkama sektörünün bir çok problemi söz konusudur. Bu problemlerin doğru tespitini yapan ve çözüm konusunda da samimi olan firmalar kendi hizmet bölgelerinde en çok tercih dilen bir marka haline gelmeleri kaçınılmaz olacaktır. Sektörün problemleri şu şekildedir;

  • Güven Problemi ; Halı yıkatmak isteyen ev hanımları firmaların bir çoğuna güvenmemektedir. Bunun nedenini ise daha öncesinden birden çok firma ile yaşamış oldukları sorunlar oluşturmaktadır. Peki sizler bu güven problemini nasıl aşabilirsiniz. Kale halı yıkama olarak güven problemini aşmanız için tavsiyemiz; çok fazla halısı olan müşterilerinizin öncelikle bir kaç halısını alıp yıkayıp teslim edebilirsiniz veya yeni müşterinize yakın bir adreste olan eski müşterinizin sizlere referans olmasını sağlaya bilirsiniz. Ve son olarak da halı yıkama fabrikanızın görüntülerini içeren video izlete bilirsiniz.
  • Hijyen Problemi; Halı yıkama sektöründe ortaya çıkan oto yıkama, havuzlu yıkama, yerde yıkama, açık alanda kurutma alanlarının olması sektörde önemli bir hijyen problemini ortaya çıkarmaktadır. Bu nedenle halı yıkama firmalarımız işletmelerine yatırım yapmaları uzun vadede onlar için olumlu sonuçlar ortaya çıkartacaktır.

Müşteri ilişkileri

Halı yıkamacıların müşteri ile olan ilişkileri çok hassas bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer doğru bir strateji ile hareket edilir ise mevcut müşteri sayısını %30’lara varan oranda artıra bilirsiniz. Müşteriler ile olan iletişim kanalları ve yapılması gereken adımlar şu şekildedir;

Telefon ile iletişim; Müşterilerimiz ile ilk iletişim telefon üzerinden olmaktadır. Telefon iletişiminde özellikle müşterilerimiz fiyat, yıkama şekli, teslim süresi ve halıların ne zaman alınıp teslim edileceği sorularını sormaktadır. Bu sorulara mutlaka net ve doğru cevaplar veriniz.

Kapıda iletişim; Halıları almak için kapıya gittiğiniz de müşteri en çok halı çeşitlerinin bildirilmesini, fiyatların belirlenmesini ve halı üzerinde lekeler var ise onları göstermek isteyecektir. Bu konuda onlara gerekli süreyi vermelisiniz. Acele ile halıları alıp çıkmanız olumsuz bir davranış olacaktır.

Teslimat sırasında iletişim; Özellikle zamanında teslimata çok önem vermeliyiz. Aynı zamanda bazı müşterilerimiz halıları kontrol etmek isteye bilirler. Bırakın bunu yapsınlar aceleci bir tutum sizlere uzun vadede büyük oranlarda müşteri kayıplarına neden olacaktır.

Geri dönüşlerde ki iletişim; Müşterilerinizin halılarını teslim ettikten sonra sizleri arayarak çeşitli problemleri bildirmesi durumunda bunu dikkate alın ve gerekeni yapın. Yeniden yıkama, sorunu bire bir tespit etmek veya yeterli açıklama yapmak bunlardan bazılarıdır.

En doğru ve ücretsiz reklam seçeneği, tavsiye edilen firma olabilmektedir. Tavsiye edilir olmanın yöntemi ise doğru hizmet ve iletişimden geçmektedir.

Halı Yıkama Şikayetleri

Halı yıkama firmaları ve müşteriler arasında bir çok konuda şikayetler vardır. Özellikle çıkmayan lekeler, kurumayan nemli halılar, geç teslimat süreleri, yanlış metre kare hesaplamalar. Kale halı yıkama olarak bu konularda müşteri mağduriyetlerinin önüne geçmek için bir personel görevlendirdik. Çalışma ve markalaşma prensibi olarak her müşteri bizim için çok değerlidir. Siz değerli halı yıkamacı meslek taşlarımızın da bu konuya çok önem vermelerini tavsiye ediyorum. Aynı zamanda sosyal medya hesapları ( facebook, google plus, instagram ve twitter ) ve şikayet sitelerinde firmanız ile ilgili konulara cevap verip çözüm aramalısınız.

Sigortalı Halı Yıkama

Kurumsal hizmet veren halı yıkama firmalarının olmazsa olmazları arasında yer alması gereken bir özelliktir halıların sigortalı olması. Çalınmaya, bozulmaya ve yırtılmaya karşı sigorta firmaları ile anlaşma yapmanız hem sizin hem müşterileriniz açısından önemlidir. Özellikle iran, çin, ipek, yün, el örme gibi pahalı halılarda karşınıza çok büyük ödemeler gelebilir en ufak bir olumsuzlukta. Aynı zamanda müşteriler için sizleri tercih etmesi adına pozitif bir seçenektir.

Halı Yıkamacıların Geleceği

Halı yıkama sektörü gün geçtikçe kendini geliştirerek büyümeye devam edecektir. Ancak bu sektör içerisinde kalıcı olmak isteyen firmaların tamamı alt yapı çalışmalarını sürekli geliştirerek kendilerini yenilemeleri gerekmektedir. Yıkama makineleri, sıkma ve toz alma makineleri, özel bitkisel şampuanlar ve personel eğitimleri her zaman hassas konular olmalıdır. Aynı zamanda yen çıkan halı modelleri için yıkama biçimleri ve kullanılan şampuanların değişmesi gerektiği bilincinde olunmalıdır. Kısaca halı yıkama firmaları markalaşma yolunda adımlar atmalıdır.

Kale halı yıkama olarak sektörümüzün önemini biliyoruz ve geleceğimizi sektörümüzü büyütme ve geliştirme yönünde hedefliyoruz.

Kale Halı Yıkama

Firmamız sektörde hizmet verdiği bölgeler içerisinde marka olma yolunda bir hedef belirledi ve bu hedefe ulaşmak için elinden geleni yapmaktadır. Beylikdüzü halı yıkama başta olmak üzere Avcılar Halı yıkama, Esenyurt, Bahçeşehir, Büyükçekmece, Florya ve Yeşilköy bölgelerinde en çok tercih edilen bir marka olma hedefindedir.

Neden Kale Halı Yıkama?
  • Ticari kar amacı ile kurumuş olsa da müşteri memnuniyetini her zaman ilk hedef olarak belirlemiştir.
  • Kurumsal hizmeti ve teknolojik alt yapıyı her zaman mükemmeliyetçi bir anlayış ile yürütmektedir.
  • Fiyat politikası en doğru rakamlardan oluşmaktadır.
  • Sık Sorulan Sorular bölümünü takip ederek firmamızın hizmet kaliteli konusunda daha çok bilgiye ulaşa bilirsiniz.

Halı Yıkamacılar Yazımızda Eksik Bir Konu Var mı?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...