Tıkla AraWhatsapp

Halı Yıkama Fiyatları Hesaplama

Halı yıkama fiyatları hesaplama, halının cins, metrekare ve benzer niteliklerine göre gerçekleştirilmektedir. Bu, aynı zamanda uygulanacak işlemlerin tayin edilmesi yönünde de kullanılan bir yöntem. Her firma, kendi iç politikasına göre belli bir fiyat standardına sahip. Buna ek olarak; işlem yapılacak malzemenin birtakım özellikleri de, hizmet bedelinin belirlenmesinde rol oynamaktadır.

Halı Yıkama Fiyatları Nasıl Hesaplanır

Halı yıkama sektöründe fiyatları etkileyen âmillerden biri de, bölge ve semtlere göre değişen pazar oranları, ayrıca mevsimsel ve dönemsel kampanyalar da bu süreçte müşterilerin dikkat etmesi gereken hususlar arasında yer alıyor. Halı yıkama ücretlerini belirleyen en birincil faktörler;

  • Halının metrekaresi
  • Halının cinsi
  • Firma fiyat politikası
  • İşçilik

Halı metrekare hesaplama nasıl yapılır?

Halılar, kapladıkları alana uygun ve çeşitli metrekarelerde üretilmektedir. Kullanıcılar genellikle halıların metrekaresini hesaplamada nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiğini bilmiyor. Oldukça basit bir hesaplama yöntemi ile, halınızın kaç metrekare olduğunu saptamanız mümkün. Öncelikle en ve boy ölçümünün gerçekleştirilmesi gerekiyor. En ve boy oranlarını birbiriyle çarparak toplam metrekareye ulaşmak mümkün. Örnek vermek gerekirse;

Halının eni : 3 metre

Halının boyu : 5 metre

3 X 5 = 15 metrekare

Bu basit işlemle, firmaların metrekare başına talep ettikleri fiyatlandırmayı çarparak toplam maliyet hesabına ulaşabilirsiniz. Burada baz alınacak ücret, birim fiyat olacaktır. Piyasada alt ve üst limitte belli bir fiyatlandırma aralığı mevcut. Burada dikkat edilecek husus, nitelikli ve ehliyetli firmalardan hizmet satın alarak, halılarınızın dokusunda ve renk skalasında bir kayba uğramaması olacaktır. Bazı müdahaleler, halı yüzeylerinde kalıcı bir takım hasarlar bırakabiliyor. Bu daha çok halının üretim malzemesi ile temizlik yöntem ve malzemelerinin uyumsuz kullanımından kaynaklanmaktadır.

Halının dokuma sürecinde tercih edilen düğüm çeşitleri, iplik malzemesi ve renk ayrımları, temizlik aşamasında da birtakım farklı yol ve yöntemleri gündeme getirmektedir. Ayrıca el dokuma ve makine halıları için de  yine farklı bir program hayata geçirmek gerekecektir.

Beylikdüzü Halı Yıkama Fiyatları konusunda Firma olarak en ideal rakamları belirledik ancak hizmet kalitesi olarak fiyat politikamız asla örtüşmemektedir. Çünkü bizler için her zaman %100 müşteri memnuniyeti önemlidir.

Halı Yıkama Fiyatlarına Etki Eden Faktörler

Halı yıkama fiyatlarına etki eden faktörler, temizlik programına alınacak malzemenin sayısal ve dokusal özellikleriyle paraleldir. Örneğin bir el dokuma halı için ekstra bir işçilik ve özenli malzeme seçimi oldukça önem teşkil eder. Bu da firmalar bazında fiyatların bir miktar daha yükselmesine neden olur. Makine halılarında yapısal bozulma oranı daha düşük olacağı için, yıkama ve temizlik uygulamalarında daha az işçilik gerekir. Ayrıca daha basit temizlik ürünleri ile yüzeylerin kirlerden arındırılması mümkün olmaktadır. Bu yüzden makine halılarının yıkanması, çok daha makul bütçelerle gerçekleştirilebilmektedir.

Halı yıkama ve yerinde halı yıkama fiyatları nedir?

Halı yıkama uygulamalarında fiyatlara direkt etki eden bir husus da, işlemin uygulama alanı. Yerinde halı yıkama fiyatları bir miktar daha yüksek olabiliyor. Bu çok daha hızlı ve pratik bir çözüm olması bakımından sıklıkla tercih edilse de, bazı hallerde halıların yıkama fabrikalarında özel makinelerle temizlenmesi gündeme gelebilmektedir. Bu süreçte de yine nakil hizmeti gerekli olacağından, fiyatlar da ona göre şekillenmektedir.

Halı yıkama fiyatlarında malzemenin etkisi nedir?

Makine halıları, metrekare birim fiyatı en düşük kategoride yer almaktadır. Piyasada farklı fiyatlandırmalar olmakla birlikte 6 TL ila 8 TL arasında değişen bir grafik söz konusu. Piyasada en uygun fiyatlar, merdiven altı kuruluşlar ve bireyler tarafından kullanıcılara sunuluyor. Fakat burada dikkat etmeniz gereken done, kaçak firmaların ve bireysel hizmet sağlayanların kullandıkları temizlik ürünlerinin yetersizliği olmalıdır.

Halıların cins ve dokusuna uygun ürün kullanımı, çok daha uzun vadede sağlıklı bir deneyim vadeder. Renk solması ve yüzeylerde incelme gibi aksiliklerin meydana gelmemesi için, işinde profesyonel kurumlardan hizmet paketleri satın almanız gerekiyor.Yün halılar, özel bir malzeme ile daha yumuşak dokunuşları gündeme getirir.

Ayrıca su ısısı da belli bir derecede hassas ayarlanmalıdır. Kullanılan alet-edevatın da yine yün ipliklerinde tiftiklenme gibi sorunları gündeme getirmemesi gerekiyor. Tüm bu genel-geçer bilgiler ışığında, halı yıkama sektöründe en maliyetli temizlik grubu yün halılara aittir. Yine piyasada 7 ila 10 TL arasında yün halı yıkama birim fiyatlarının mevcudiyetinden söz etmek mümkün.

Halı Yıkama Hizmeti

Halı yıkama hizmeti, Kale Halı Temizlik Firması tarafından, kullanıcılara sağlanan ekonomik ve kaliteli bir uygulama alanıdır. Firmamız, uzun yıllardır piyasada fiyat ve kalite dengesini sağlamış, güvenilirlik ilkesiyle hizmet politikasını abat eden bir kuruluştur. Teknik bilgi ve uygulama deneyimi yüksek personellerle, çeşitli cins ve dokuda, her boyutta halının yıkanması sürecinde hizmet vermekteyiz. Fiyatlandırma, hizmet detayları ve ek bilgiler için firmamız müşteri destek hattından iletişime geçebilirsiniz.

Firmamız ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...