Tıkla AraWhatsapp

Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları konusunda Kale halı yıkama fabrikasının çalışma esasları bu yazıda yer alacaktır. Bir evin ne kadar temiz olduğunu gösteren en önemli detaydır halılar. Yalnız temiz görünmek yeterli midir yoksa sağlığınızı olumsuz etkileyecek unsurlardan korunmak mıdır önemli olan? Her şeyin başı sağlık dediğinizi duyar gibiyiz. Öyleyse gelin birlikte halı yıkamanın püf noktalarını inceleyelim.

Halı yıkama aşamaları nelerdir?

Her gün içerisinde bulunduğumuz evimizin bizler ve ailelerimiz için ortak nokta olduğunu düşünürsek temizliğe en çok ihtiyacı olan mekanın bu alanlar olduğunu söyleyebiliriz. Bir çok açıdan hayatımıza eşlik eden halıların ise temizlikte öncelik sahibi oldukları aşikar. Ev tozu akarlarının en yoğun üredikleri yerlerden birisinin halılar olması ise bize bu önceliğin sebebini açıklıyor. Kendimizde ve ailemizde hastalıklara sebep olacak bu akarlardan kurtulmak için düzenli yıkama şart.

Halı Yıkama Aşamaları doğru bir sistematik ile yapılması durumunda kaliteli sonuç kaçınılmaz olacaktır!

Peki, halı yıkamanın inceliklerine ne kadar dikkat ediyoruz?

Halı temizliğinin doğru yapılmaması durumunda bakterilerin üremeye devam ettiğini biliyoruz. Kendi başına yaptığınız halı yıkama işlemleri ya da seçeceğiniz yanlış halı yıkama firmaları ile hem sağlığınızı riske atmış hem de halınızın ömrünü kısaltmış oluyorsunuz. Halı yıkamada yapılan hataların en başında ise evde yapılan yıkama sonucu halıdaki kirlerin geri itilmesi ve kullanılan kimyasalların maalesef yeterli durulama olmaması sonucu halı üzerinde kalması geliyor. Öyleyse bu hatalardan nasıl korunacağız?

Halılarınız hijyenik ortamda ve otomatik makineler ile yıkanmaması durumunda %100’e varan bir yıkama başarısı olamayacağını bilmeniz gerekmektedir.

Kale Halı Yıkama ile güvendesiniz!

Kale Halı Yıkama ile zamanında ve profesyonelce yıkanan halılar her zaman sağlığınızın dostu olacaktır. 10 yıldan fazla sürdürdüğümüz deneyimimiz ve profesyonelliğimizle bir telefon uzağınızdayız.

Kale Halı Yıkama olarak halılarınızı nasıl yıkıyoruz? Uyguladığımız aşamalar nelerdir?

1’inci Aşama: Sipariş ve Teslim Alma

Kale Halı Yıkama olarak 7/24 müşteri destek hattımızla bize dilediğiniz saatte ulaşabilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda ücretsiz servislerimizle evinizden aldığımız halınızı yıkanmak üzere fabrikamıza getiriyoruz. Personellerimizin eğitimi, kullandığımız teknolojik makineler ve kullandığımız deterjanın kalitesine kadar dikkat ettiğimiz halı yıkama sürecimiz burada başlıyor.

2’inci Aşama: Ayırma İşlemi

Her halının ayrı özellikleri olduğunu bildiğimizden ve buna göre teknikler kullanılarak bir yıkama işlemi gerçekleştireceğimizden halılarınızı inceleyip özelliklerine göre ayırıyoruz.

3’üncü Aşama: Toz Alma

Tozu alınmadan gerçekleştirilen yıkama işleminde halının içerisinde kalan birikintiler halının tam olarak temizlenmesini engellemektedir. Dolayısıyla titizlikle gerçekleştirdiğimiz bu işlemde özel toz alma makinemizi kullanarak halınızı üzerindeki toz ve artıklardan sonuna kadar arındırıyor, deterjan ve suyun daha derine işlemesini sağlıyoruz.

4’üncü Aşama: Yıkama

Bu aşamada ise en önemli detay kullandığımız halı yıkama ürünleri. Halı yıkamadaki üstün performansın doğru halı şampuanı seçimiyle olacağını biliyoruz. Özellikle dikkat ettiğimiz ürün seçimi sonrası yıkama işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Bu aşamada gerçekleştirdiğimiz fırçalama işlemimizle halınızı şampuanla yumuşayan kirlerden kolayca arındırıyoruz.

5’inci Aşama: Durulama

Şampuanlanması ve fırçalanması biten halıları durulama işlemine geçiyoruz. Gelberi çekme dediğimiz iyice yüzeye çıkan kirlerin gelberi ile ileri yöne doğru süpürülmesi işlemini uygulayarak durulama işlemini gerçekleştiriyoruz.

6’ıncı Aşama: Sıkma

Özel sıkma makinemiz sayesinde halılarınız kurutma odasına gitmeden önce %80 aranında kurutulmuş hale getirilmektedir. Bu işlemde halılarınız hiç bir şekilde zarar görmemektedir. Özel üretilen makine sayesinde hızlı devirlerde çevrilme yöntemi ile işlem yapılmaktadır.

7’inci Aşama: Kurutma

%100 müşteri memnuniyetini önemsediğimiz için, kurulama aşamasına geçmeden önce halılarınıza kalite kontrol işlemi uyguluyoruz. Kalite kontrolden geçmeyen halıları ise yeniden yıkamaya alarak halınızın tamamen temizlendiğinden emin oluyoruz.

Bütün işlemler sonrasında kurutma işlemi için halınızı özel fazlı  nem alma odamıza alıyoruz. Isıtıcılar tarafından verilen sıcak hava ile birlikte halılar üzerindeki nemin atılmasını sağlayarak halıların daha kısa sürede kurumasını sağlıyoruz.

8’inci Aşama: Yeniden Kontrol Ve Paketleme

Son aşamada halılarınıza yeniden kontrol işlemi uyguluyoruz ve teslimata uygun hale geldiyse paketleme işlemini gerçekleştiriyoruz. Evinizden teslim aldığımız halınızı özel kılıflarla ambalajlayarak taşıma esnasında kir ve tozdan koruyor, teslimata kadar temiz kalmasını sağlıyoruz.

Kale halı yıkama fabrikası olarak siz değerli ziyaretçilerimize halılarınız konusunda bilgilendirici içerikler üretmeye devam edeceğiz. Avcılar halı yıkama ve Esenyurt halı yıkama başlıklı makalelerimiz takip edebilirsiniz.

 

2 Comments on Halı Yıkama Aşamaları

  1. Önceki halı yıkama şirketinden memnun olmadığım için uzun zamandır güvenilir bir yıkama şirketi aradım. Yakın arkadaşımın tavsiyesi üzerine Beylikdüzünde en iyi yıkama şirketinin kale halı yıkama olduğunu öğrendim. Yıkamaya göndereceğim halılarım için fiyat bilgisi almam mümkün mü?

    • Kale Beylikdüzü başta olmak üzere, Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece, Bahçeşehir ve Küçükçekmece ilçelerinde hizmet vermeye devam etmekteyiz. Amacımız her zaman müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Zaten bizler en iyi reklamın tavsiye olduğu bilincindeyiz ve tüm iş adımlarımız da müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyeye taşıma politikası oluşturmaktayız. Halı yıkama fiyatlarımız halı çeşitlerine göre farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle halılarınız için en doğru rakamı kapınızda arkadaşlarımız ayrı ayrı ve sonunda toplu olarak yıkama ücretini sizlere bildireceklerdir.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...