Tıkla AraWhatsapp

Evde Halı Yıkama

Evde halı yıkama, bireylerin amatör yöntemlerle ve genellikle zor koşullarda gerçekleştirdiği yetersiz uygulamalardan biri. Kendi imkânlarıyla ev ortamında halı yıkayan bireyler, bazı mühim noktaları es geçebiliyor. Halıların yüzey temizliği bir süpürge yardımıyla alınarak, su ve deterjan ile yıkama işlemi yapılıyor. Bazı kullanıcılar, sadece deterjan sürerek ve ıslak bir bezle yüzeyi durulayarak bu işlemi gerçekleştiriyor. Bahsi geçen tüm bu yöntemler iptidai bir müdahale alanı olup, sağlıksız ve eksik bir temizlik işlemi olarak sonuçlanıyor.

Evde Halı Yıkama

Evde Halı Yıkama Firmaları

Kale halı yıkama fabrikası olarak Evde halı yıkama işlemini tavsiye etmiyoruz. Beylikdüzü, Avcılar, Esenyurt ve Büyükçekmece ilçelerinde bu işlemleri işinin ehli firmalara bırakmalısınız. Maaliyet, Zaman ve Hijyenik yıkama için en doğru seçim olacaktır.

Evde halı yıkama sürecinde yaşanan sıkıntılar nelerdir?

Evde halı yıkayan bireyler zaman zaman bu işlemlerin yetersizliğinden yakınır. Bazı hallerde gözle görünen parıltı, bireyler üzerinde yanıltıcı bir etki de yaratabiliyor. Öncelikle halı yıkamada dikkat edilecek bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor:

  • Halılar; evdeki toz ve akarların, deri döküntülerinin, yemek kırıntılarının ve başka bazı atık maddelerin toplanma noktasıdır.
  • Süpürme ve silme uygulamaları, halı saçaklarının dibinde oluşan ve katmanlaşan kirin arındırılmasında yeterli olmaz.
  • Yüzey temizliği sağlanan halılarda derinlerde biriken kir tabakaları, insan sağlığı açısından oldukça tehlike arz etmektedir.
  • Solunan havaya da negatif etkide bulunan bu atık oluşumu, kapalı alanlarda önlenemez bir kötü koku oluşumu da meydana getirmektedir.

Beylikdüzü Halı Yıkama bölgemiz faaliyetlerimizin merkezini oluşturmaktadır. Bu bölgede yer alan Yakuplu, Kavaklı, Beykent, Gürpınar semtleri içinde Kale Halı Yıkama sizlerin taleplerini beklemektedir.

Evde Halı Yıkama Makinesi

Evde halı yıkama makinesi; bireysel çözümler arasında en ileri teknolojik yöntemlerden biri. Halı ve döşeme gibi büyük eşyaların temizliğinde yeterli bir alana sahip olmayan bireyler, halı yıkama makineleri ile bu eşyaları leke ve kirlerden arındırma yoluna gitmektedir. Halı yıkama makineleri beklenen verimi sağlıyor mu? Gerçek bir yıkama ve temizlik programı bu teçhizat ile gerçekleştirilebilir mi?

Halılar çeşitli iplik malzemelerden ve farklı dokuma yöntemleri kullanarak üretilmektedir. Üzerlerindeki desen ve renk dokusu da envai çeşit karşımıza çıkmaktadır. Ev tipi halı yıkama makineleri, genel amaçlı olarak tasarlanır. Fakat burada unutulmaması gereken nokta; her bir yüzeyin farklı bir dokunuşa ihtiyaç duyacağı. Özellikle farklı halı türlerini tek bir mekânda kullananlar için, bu yöntem zedeleyici ya da eksik sonuçlar meydana getirebilir. Farklı yüzeylerde kullanılabilmesi adına projelendirilen makineler, bazı dokumalar üzerinde derine ulaşmayacak kadar yumuşak, bazı dokumalarda da hasar bırakacak kadar sert bir dokunuş gerçekleştirmektedir.

Evde Halı Nasıl Yıkanır?

Evde halı nasıl yıkanır? Evde halı yıkama genellikle rutin temizlik uygulamalarından biri. Halıların yüzeyinde çok sayıda düğüm ve saçakların arasında milimetrik boşluklar olduğu düşünülürse, amatör uygulamalar bir noktaya kadar fayda sağlayacaktır. Bu gereksinimi karşılamada kullanılan birkaç bilindik yöntem mevcut. Bunlar;

  1. Halı Şampuanı: Genellikle bir kova suya bir ölçek şampuan dökülür. Elle çırpılarak şampuanlı suyun köpürmesi sağlanır. Çözücü kimyasallardan üretilen halı şampuanları, halı yüzeyine bir sünger yardımıyla yayılır. Daha sonra nemli bir bez ile oval hareketler yaparak silme ve durulama gerçekleştirilir.
  2. Deterjan ve Su: Bahçe katı ve teras gibi ek bir alana sahip bireyler, hortum yardımıyla halıları yıkayabiliyor. Bir halı deterjanı veya sabun yardımıyla yüzey fırçalanıyor. Daha sonra bol su ile tüm atıklar gideriliyor.
  3. Ovalama: Yeterli yıkama alanı bulunmayan evlerde halı yıkama daha çok ovalama ile silme işlemi olarak gerçekleştiriliyor. Sabunlu bir bez yardımıyla silinen dokuma, düz suyla yıkanmış bir bez yardımıyla durulanıyor.

Bahsi geçen tüm yöntemler, halı temizliğinde en sık tercih edilen amatör uygulama alanlarıdır. Unutulmamalıdır ki, bu yöntemler derinlemesine bir temizlik programı olarak kabul edilemez. Ayrıca fırça ve bez yardımıyla silinen yüzeylerde hasar ve renk kayıpları da kaçınılmaz olacaktır. Bunun yerine güvenilir halı yıkama şirketlerinden hizmet satın alarak çok daha verimli bir süreç hayata geçirebilirsiniz. Deterjan ve suya harcayacağınız bir bütçe ile bu işi ehil personellere bırakabilirsiniz. Kale Halı Yıkama Firması olarak, pratik – doğal ve ucuz çözümlerle verimli bir hizmet vadetmekteyiz.

Evde halı yıkama problemleri sadece temizlikle ilgili olmayıp çeşitli cezalar ile de karşı karşıya kala bilirsiniz. Sizler için bu konuda çeşitli bilgiler paylaştık incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Sokakta halı yıkama cezası ; https://www.kalehaliyikama.com/sokakta-hali-yikama-cezasi/

Halılarınızı yıkadıktan sonra balkonda asarsanız cezalar ile karşı karşıya kala bilirsiniz. Bu konudaki yazımızı inceleye bilirsiniz. https://www.kalehaliyikama.com/balkonda-hali-silkelemek-yasak-mi/

Firmamız ile ilgili deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...