Tıkla AraWhatsapp

Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkar

Çay lekesi halıdan nasıl çıkarma yöntemleri

Çay lekesi halıdan nasıl çıkar sorularının cevaplarını sizlere en doğru yöntemlerle anlatacağız. Kale Halı Yıkama olarak halı üzerinde oluşan lekelerin pratik çıkarma yöntemlerini öğrenmek için bizleri takip etmeye devam ediniz.

Belki de ev kazalarından en sinir bozucu olanı halıya çay dökülmesi sorunudur.  Özellikle beyaz olan halılara dökülen çayların temizlenmesi oldukça can sıkıcı bir süreçtir. Halıya dökülen çay ıslak olduğu için temizlik konusunda kurumasını beklemek gerekebilir. Ancak bu sefer de ıslaklığın halıya derinlemesine işlemesi söz konusu olduğundan o lekenin halıdan çıkması oldukça zor olacaktır.

Halılara dökülen çay ve diğer tüm sıvılar için en iyi çözüm halı yıkama fabrikalarına halılarınızı teslim etmektir. Özellikle yün ve ipek halılarınızı tehlikeye atmayınız.

Halıdan Çay Lekesi Çıkartmak

Halıya çay döküldüğünde beklemeden müdahale etmek en kolay çözümdür. Hemen bir kağıt havlu yoluyla tampon yaparak fazla çayı emdirin. Bu işlemle çay lekesinin halıya iyice işlemesi engellenmiş olacaktır. Kağıt havludan sonra bir de bezle bastırarak çayı iyice emdirin. Çay lekesinin azaldığını fark edersiniz. Kalan leke için de yarım limonu direkt olarak halı üzerine sıkın. Limon sıktığınız yerlerde hiç leke kalmadığını göreceksiniz. Duru su ile ıslattığınız bezle tekrar silin.

Çay Lekesi Yün Halıdan Nasıl Çıkar?

Çay lekesi yün halıdan nasıl çıkar, Kalitesi ile herkesi memnun eden yün halılardan leke çıkarmak biraz zorludur. Halı yün olduğu için direkt kimyasal uygulamak da risklidir. Yün halıya çay dökülürse ilk olarak Arap sabunu ile silin. Lekenin kurumasına fırsat vermeden kontrol edin ve leke çıkmadıysa limon kolonyası ile silmeyi deneyin. Limon ve sirke de yün halıda işe yarayacaktır.

Çay lekesini yün halıdan çıkarma

Halı ve koltuklar dışında önerdiğimiz yöntemler perde, masa örtüsü gibi eşyalarınızda da sizlere çözüm üretecektir.

Kurumuş Çay Lekesi Nasıl Çıkar Halıdan?

Kurumuş çay lekesi en zorlu lekelerden biridir. Doğal çözümler artık yetersiz kalacaktır. Leke olan yere bulaşık makinesi parlatıcısından dökerek biraz bekletin ve iki saat sonra yine parlatıcı döktüğünüz bezle silin. Tıraş köpüğü ile silerek de kurumuş çay lekesinden kurtulabilirsiniz. Eğer halınıza dökülen çay lekesi oldukça fazla ise hiç müdahale etmeyin ve halınızı yıkamaya gönderin.

Kale halı yıkama fabrikamız halıda oluşan lekelerin çözümleri için hazırlamış olduğu pratik uygulamalar ile sizleri bu sıkıntıdan kurtarmaktadır. Beylikdüzü, Büyükçekmece, Bahçeşehir, Esenyurt, Küçükçekmece, Avcılar, Florya ve Yeşilköy ilçelerinde oturuyorsanız sizlere bir telefon kadar yakınız. Ücretsiz servislerimiz ile halılarınızı sizlerden almaktayız.

Çay Lekesi Koltuktan Nasıl Çıkar?

Çay lekesini koltuktan çıkarma halıya göre küçük farklılıklar içere bilmektedir. Çünkü koltuğun kumaşı çok hassastır. Koltuğa dökülen çayın fazlası kuvvet uygulanmadan koltuk yüzeyinden alınmalıdır. Ağartıcı içermeyen toz deterjanlar ve su karşımı ile lekeye müdahale edilebilir. Eğer ki bu yöntem çözüm olmuyor ise koltuk yıkama işlemleri için kullanılan vakum veya buharlı makineler ile müdahale ettire bilirsiniz.

Karbonat Çay Lekesini Çıkarır Mı?

Karbonat doğal bir temizleyici özelliğine sahip bir maddedir. Bu nedenle halı üzerinde meydana gelen tüm lekeler için etkili sonuç elde etmemizi sağlaya bilmektedir. Halıdaki çay lekesi için öncelikle karbonat, su ile karıştırılarak hamurumsu kıvama getirilir. Sonrasında ise çay dökülen kısma sürün ve temiz bir beze sirke dökerek silme işlemini gerçekleştirin. Lekenin çok büyün bir oranda çıktığını sizde göreceksiniz.

Halıdan Kola Lekesi Nasıl Çıkar?

Halıdan kola lekesini çıkarmak için bir çok yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin hepsi denenmiş ve sonuçları kanıtlanarak sizlere tavsiye olarak sunulmaktadır. Detayları ” Halıma Kola Döküldü Nasıl Çıkar ” başlıklı makalemizi inceleyerek öğrene bilirsiniz.

Büyükçekmece Halı Yıkama

Büyükçekmece, halı yıkama çözümleri için hizmet verilen merkez ilçelerimizden bir tanesidir. Özellikle halı üzerinde oluşan tüm lekeler için Büyükçekmece halı yıkama olarak memnuniyet garantili hizmet sunmaktayız.

Çay lekesi için çözüm anketi

Halıdaki Çay Lekesi İçin En İyi Çözüm

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...